دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

از آنجا که خانومها بیشتر وقتشون رو در روز در آشپزخانه سپری میکنند، این مکان از مهمترین قسمتهای خانه محسوب میشود و چیدمان و طراحی آشپزخانه و استاندارد بودنش خیلی مهم است . به همین منظور در این مقاله در ارتباط با دکوراسیون داخلی آشپزخانه صحبت میکنیم.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

انواع مختلف دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

آشپزخانه محلی هست که درآن، طبخ و آماده سازی غذا صورت میگیرد. در خانه های کوچک فضای ناهارخوری با آشپزخانه ادغام میشود و دکوراسیون آشپزخانه ها میتواند به شکلهای متفاوتی باشد. با توجه به شکلی که کابینتها و لوازم آشپزخانه رو درآن  میچینید ، اسمهای متفاوتی برایشان گذاشتند . مثلا آشپزخانه U و یا L شکل . آشچزخانه هایی هم به سبکهای مختلف دیگه ای مثل جزیره و غیره هستن که  در کشور ما خیلی مرسوم نبوده.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

ترکیب رنگی‌های ماندگار برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

برنامه ‌ریزی برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه خیلی لذت ‌بخش است ؛ اما ممکن است سردرگم بشید که از کجا شروع کنید ، چون ریزه‌کاری زیاد دارد و نیازمند وقت و حوصله و دقت بالایی میباشد . به طور کلی در این مواقع همه‌ی کارهایتان را بخش‌بندی کنید، و برای هر بخش مراحل انجام کار رو بنویسید.

 

یکی از اولین و دوست‌داشتنی‌ترین مراحل تعیین و تصمیم‌گیری برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه انتخاب ترکیب رنگی آن است. اکثر مردم موقع انتخاب رنگ به این موضوع  فکرمی‌کنند که شاید دو سال دیگر از مد بیفتد،  یا از اون بدتر، من ازش خسته بشم؟

 

کابینت‌ها و در و دیوار آشپزخانه هم چیزی نیست که هر سال رنگ‌شون رو عوض کنید، در واقع سخت و هزینه‌بر است . برای همین در این مطلب سعی کردیم چند تا ترکیب رنگی ماندگار، که نه از مد می‌افتن نه خسته‌کننده هستند را برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه به شما معرفی کنیم تا دکوراسیون آشپزخانه شما بهترین باشد . در ذهن داشته باشید که اگر بخواهید یک مقدار رنگ و روح به آشپزخانه‌ تان اضافه کنید، می‌توانید این کاررا با وسایل کوچیک‌تر و لوازم تزئینی انجام بدین، که بتونین در صورت تمایل تعویض کنید.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

آشپزخانه یکی از ارکان اصلی هر منزلی هست و در واقع می توان گفت که قلب هر خانه است . آشپزخانه علاوه بر اینکه تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی منزل شما دارد ، باعث شادابی روح بانوان منزل نیز می شود چون اکثر خانم ها وقت بسیاری را صرف پخت و پز در آشپزخانه می کنند . از این رو توجه به ابعاد آن ودکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار مهم است و از ارکانی است که معماران داخلی برای آن وقت بسیاری را صرف می کنند . زمانی که به سمت انتخاب دکوراسیون داخلی آشپزخانه می روید نحوه ی انتخاب شما بیان گر شخصیت شما است .

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

انواع سبک های مختلف دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

شما میتوانید با توجه به ابعادی که برای آشپزخانه در نظر گرفته اید یا سایر قسمت های منزل مانند سالن پذیرایی ، از انواع سبک هایی که برای آشپزخانه وجود دارد را انتخاب کنید . این موضوع علاوه بر ابعاد و هماهنگی با بخش های دیگر منزل تا حد بسیار زیادی بستگی به سلیقه ی شخصی شما دارد . در این مقاله میخواهیم شما را با انواع سبک های دکوراسیون داخلی آشپزخانه و نکات زیباسازی آشپزخانه آشنا کنیم .

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک :

یکی از سبک های همیشه محبوب در بین افراد سبک های کلاسیک است این نوع سبک در دکوراسیون داخلی آشپزخانه هرگز از مد نمیافتد . در این نوع طراحی معمولا رنگ های آرامش بخش همچون ترکیبی از رنگ های چوب و استخوانی ، سبز و … است .

 

در این نوع از آشپزخانه ها هرگز از آشپزی کردن خسته نمی شوید و همواره بوی کیک و شیرینی در این آشپزخانه ها به راه است .

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن :

 

اولین اصلی که در یک طراحی مدرن باید در نظر گرفته شود ، استفاده بهینه از فضای آشپزخانه و دقت به کاربردی بودن افراد می باشد . از آنجایی که عمده ترین بخش یک آشپزخانه به کابینت ها اختصاص می یابد اولین نکته ای که باید انتخاب شود کابینت ها است ، پس از مشخص شدن رنگ کابینت ها میتوان بقیه ی وسایل را متناسب با آن انتخاب و خریداری کرد . دکوراسیون داخلی آشپزخانه به سبک مدرن نباید شلوغ باشد و اصولا از رنگ های سرد به همراه وسایل الکترونیکی نقره ای استفاده می شود . اگر بخش های دیگر خانه ی شما به سبک مدرن طراحی شده اند بهتر است این مدرن بودن را در طراحی داخلی نیز لحاظ کنید .

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید دکوراسیون داخلی آشپزخانه تان مدرن و منحصر به فرد باشد و یا اینکه از آشپزخانه هایی با رنگ کرم – قهوه ای خسته شده اید ، خبر خوبی برایتان داریم . در این بخش قصد داریم سری به آشپزخانه های رنگی مدرن بزنیم و تا حدی از طراحی آشپزخانه های روتین کرم و قهوه ای فاصله بگیریم . در این زمینه ، ۱۰ مدل طراحی آشپزخانه مدرن با رنگ بندی های مختلف را آماده کردیم. با ما همراه باشید .

 

آشپزخانه های رنگی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

به طور قطع در طراحی آشپزخانه های رنگی ، طراح آرشیتکت می بایست، جسارت بیشتری در بکارگیری و استفاده از رنگ ها را به خرج دهد . گاهی اوقات رنگ بندی کابینت ها، می تواند خنثی باشد و در عوض پس زمینه ( فاصله میانی کابینت بالا و پایین ) با رنگ های شاد و مهیج رنگ آمیزی شود.

 

چیدمان طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه کوچک :

 

طراحی  و دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، یکی از فضاهایی است که در خانه اغلب برای بازسازی در نظر گرفته می‌شود و همچنین یکی از پرهزینه‌ ترین آن‌هاست . بسیار مهم است که تمام گزینه‌های خود را قبل از مواجه‌ شدن با هر پروژه در هر اندازه‌ای بررسی کنید. طرح یک نوسازی بزرگ را در سر داشته باشد و یا تغییراتی کوچک، ما گام به گام رهنمودهایی را به شما از آغاز تا پایان ارایه می‌دهیم.

 

هیچ دو آشپزخانه‌ای شبیه به هم نیستند. فضای همه آن‌ها توسط نور طبیعی و کفپوش‌های چوبی بزرگ و وسیع به نظر نمی‌رسند با این حال اصول و موارد ارایه شده برای طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه تا حدودی کمک می‌کند که بدانید نتیجه نهایی به چه صورت خواهد شد.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

جدیدترین طراحی  و دکوراسیون داخلی آشپزخانه  لوکس :

 

نوسازی  و دکوراسیون داخلی آشپزخانه با صرف هزینه متوسط ، درصورتیکه که فضای آشپزخانه  طبق اصول بین‌المللی طراحی شود، روشن، تمیز و دارای معماری داخلی کلاسیک ؛ دارای توجیه بازگشت سرمایه منطقی است.

 

روش دیگر برای جلوه بخشیدن به فضای آشپزخانه ‌تان این است که لوازم شخصی دکوری نظیر کتاب‌های آشپزی، عکس‌ها و یا خراب کردن یک یا دو دیوار آشپزخانه استفاده کنید تا به فضای شما جلوه بیشتری بخشیده شود. روش دیگر در طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه این است که نوع جنس کمدها و دستگیره‌ها را عوض کنید . زیرا با تغییرات کوچک می‌توانید تغییرات بزرگی ایجاد کنید.

 

از دیوارهای گچی گرفته تا قفسه‌های بازهمگی می‌توانند الهامی برای تغییر در فضای آشپزخانه شما باشند. با جستجو و تحقیق درباره آشپزخانه‌هایی با معماری داخلی مدرن می‌توانید ایده‌هایی جدید برای بازسازی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود برسید.

 

طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه  مدرن  :

 

پیش از طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه  و بازسازی آشپزخانه ، از خود بپرسید شما چه می‌خواهید؟

*و دوست دارید نهایتا ظاهر آشپزخانه به چه شکلی درآید.

*در وهله اول چرا می‌خواهید فضای آشپزخانه خود را بازسازی کنید.

*آیا مصالح به کار رفته  در فضای آشپزخانه قدیمی شده‌اند و نیاز به عوض کردنن آن‌ها دارید؟

*آیا می‌توانید به تنهایی این کار را انجام دهید؟

*آیا شما به دنبال راه‌حل‌های ساده‌ای برای تعمیر هستید تا  روحی نو را به فضای آشپزخانه خود بدمید؟

*به محض این‌ که شما مشکلات خود را در آشپزخانه ارزیابی کردید نسبت به میزان هزینه آن آگاهی پیدا کنید.

*و تصمیم بگیرید که آیا شما خود همه کارها را انجام خواهید داد یا یک طراح و مجری استخدام می‌کنید.

 

اگر تصمیم گرفته اید دکوراسیون داخلی آشپزخانه  تان را بدون اینکه اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید تغییر دهید، با نگاه کردن به لوازم دکوراسیون آشپزخانه شروع کنید، یا سعی کنید با جمع آوری عکس برای تغییر دکوراسیون  داخلی آشپزخانه خود الگو بگیرید.

 

برخی از افراد تصمیم به افزایش فضای آشپزخانه میگیرند، برخی دیگر میخواهند آشپزخانه فعلی خود را ارتقا دهند. برخی دیگر برای تصمیم گیری در این مورد، ممکن است یک سال یا بیشتر برای مشورت با طراحان آشپزخانه یا پیمانکاران وقت بگذارند.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

 

چگونه طراح دکوراسیون داخلی آشپزخانه  را انتخاب کنیم ؟

 

انتخاب دکوراسیون داخلی آشپزخانه  مدرن و شیک نیازمند مشاهده مدل های متنوع و طراحی های زیبای دکوراسیون  داخلی آشپزخانه است که در این مقاله به آن می پردازیم.

 

مشاهده مدل های متنوع و زیبای دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن نقش مهمی در انتخاب صحیح و مناسب دکوراسیون داخلی آشپزخانه  مدرن و شیک دارد. بر این اساس در این مطلب مجموعه ایی زیبا و متنوع از انواع دکوراسیون داخلی آشپزخانه با طراحی های مدرن و لوکس را گردآوری نموده ایم که مشاهده این مدل های شیک و متنوع می تواند ایده مناسب و قابل توجهی برای انتخاب شما باشد. تا پایان با این مدل ها و تصاویر جذاب و زیبا همراه ما باشید.

 

 

مدل های جدید دکوراسیون داخلی آشپزخانه  مدرن و شیک :

 

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه  مدرن و لوکس می تواند به شکل های مختلف انجام گیرد و اغلب طراحان دکوراسیون با توجه به شرایط موجود و همچنین نیازها و تمایلات افراد مختلف مناسب ترین و بهترین دکوراسیون داخلی آشپزخانه  را انتخاب و اجرا می نمایند. در این بخش مدل های متنوع و زیبای دکوراسیون داخلی آشپزخانه با سبک های جدید را ملاحظه می فرمایید که هریک از این مدل ها می توانند ایده مناسبی برای انتخاب شما باشند و از این طریق بهترین و شیک ترین طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه را داشته باشید.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه در طراحی  دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

 

یکی از کارهای دشوار دکوراتورها نحوه چیدمان آشپزخانه است زیرا هم باید باب سلیقه مشتری باشد و هم براساس اصول و استانداردهای دکوراسیون عمل کنند. با در نظرداشتن  به اینکه بیشترین وقت خانوم ها در آشپزخانه می گذرد، دکوراتورها سعی بر این دارند که علاوه بر زیبایی به راحتی ،کارآمد وعملکردی بودن آن هم توجه داشته باشند. یکی از این اقدامات طراحی آشپزخانه به سبک جزیره ای است. در این چیدمان کابینتی در وسط آشپزخانه که برای جاسازی گاز، سینک ظرفشویی و حتی به عنوان میز غذاخوری قرار می گیرد.

 

طراحی و دکوراسیون داخلی آشپزخانه  کوچک :

 

آشپزخانه کوچک و زیاد بودن وسایل آشپزخانه دغدغه بسیاری از خانه های جدید است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید و میخواهید با کمترین هزینه و بدون برداشتن دیوارها و نیاز به تغییرات اساسی و پرخرج آشپزخانه بزرگتری داشته باشید راهکارهای زیر می تواند به شما یاد بدهد چگونه آشپزخانه بزرگتر و بهتری داشته باشید.

 

۱۰ نکته برای بزرگتر شدن و دکوراسیون داخلی آشپزخانه  کوچک :

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۱٫از کابینت ها شروع کنید.

 

درب های کابینت چوبی یا فلزی آشپزخانه را تبدیل به درب های شیشه ای کنید. درب شیشه های با عمقی که به فضا می دهند اجازه حرکت چشم در فضا را بیشتر می کنند و این مسئله به بزرگ تر بودن فضا کمک میکند. البته باید دقت کنید که در چنین شرایطی چیدمان داخل کابینت ها اهمیت پیدا میکند. اگر بی نظم هستید و یا از کابینت ها به عنوان مخفی کردن بی نظمی هایتان استفاده میکنید؛ میتوانید از این گزینه بگذرید!

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۲٫رنگ کابینت و دیوار اطرافش یکی باشد!

 

یکی بودن رنگ قاب پنجره و دیوار باعث می شود مرزهای رنگی را از بین می برد و چشم بدون توقف می تواند فضا را بررسی کند. استفاده از رنگ های روشن روش امنی برای بزرگ تر نشان دادن فضا است، چرا که رنگ های روشن موجب بازتاب نور می شود و احساس بزرگ بودن فضای آشپزخانه شما را بیشتر میکند اما دقت کنید که استفاده از رنگ های تیره ترسناک و دور از قاعده ای نیست! رنگ های تیره مانند سیاه، آبی کاربنی، قهوه ای تیره و یا شکلاتی باعث ایجاد خطای دید و ایجاد عمق می شوند. به گونه ای که احساس می کنید دیوارها عمیق تر از چیزی هستند که در واقعیت وجود دارند.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۳٫از مبلمان های کوچک در دکوراسیون  داخلی آشپزخانه کوچک استفاده کنید.

 

جزیره های کوچک، صندلی های باریک، وسایلی که کمترین نقوش و طرح ها را دارند و میزهای قهوه ای روشن و باریک باعث بزرگتر به نظر آمدن آشپزخانه می شوند. استفاده از مبلمان های حجیم با پایه های ضخیم، حجم بصری چشم را پر می کند و تاثیر زیادی در کوچک تر نشان دادن آشپزخانه شما خواهد داشت.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۴٫از فضای داخل دیوارها استفاده کنید!

 

تراز بودن کابینت یا کمدی بزرگ در آشپزخانه با دیوار می تواند در جریان بخشیدن حرکت چشم در آشپزخانه تاثیر گذار باشد و علاوه بر زیباتر شدن اشپزخانه احساس مطبوع و بزرگ بودن را به آشپزخانه شما خواهد داد.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۵٫خطوط موجود در آشپزخانه را متعادل کنید.

 

استفاده از تیرهای چوبی با خطوط کلاسیک (که اتفاقا بسیار استفاده از آنها رواج دارد)، کابینت هایی که طرح و خطوط تزئینی شلوغ دارند و جزییاتی که چشم را درگیر میکند می تواند احساس خفگی و کوچکی آشپزخانه را بیشتر کند! پیشنهاد جدی ما این است که اگر می خواهید آشپزخانه بزرگتری داشته باشید، تحت هیچ شرایطی سراغ کابینت های کلاسیک و پر نقش نروید. به جای آن از المان های براق، نرم و صیقلی در فضا استفاده کنید.

 

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۶٫اپن آشپزخانه را فراموش نکنید.

 

راه داشتن آشپزخانه به یک فضای بزرگتر به سیله اپن می تواند تاثیر به سزایی در بزرگ تر شدن بصری آن داشته باشد. بهتر است اپن آشپزخانه به میزهای نهارخوری راه داشته باشد.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۷٫طبقه یا طاقچه ای در آشپزخانه داشته باشید!

 

طبقه هایی که پوشیده نیستند، توهم فضای بزرگتر را به دکوراسیون آشپزخانه کوچک شما می دهند!  مواظب وسایلی که روی طاقچه ها میگذارید باشید. ارتفاع و نوع وسایلی که روی طاقچه ها میگذارید،ر مسئله ی قابل اهمیتی است.

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۸٫وسایل اضافه را ازروی کابینت ها و اپن بردارید!

 

شلوغ کاری نکنید! خلال دندان، طرف های بلور، گلدان های رنگی، فنجان های آویزان روی پایه، مجسمه های تزئینی کوچک را در دورترین نقطه نسبت به آشپزخانه تان قرار دهید! به ازای هر وسیله ای که روی سطوح آشپزخانه می گذارید، حجم بصری چشم پر می شود و گردش چشم در آشپزخانه سخت تر می شود.در نتیجه آشپزخانه تان از آنچه هست کوچکتر به نظر خواهد رسید. به جای استفاده از وسایل تزئینی در همه جای آشپزخانه می تواند از یک گلدان بزرگ در یک نقطه استفاده کنید! این کار علاوه بر روح بخشیدن به فضا باعث می شود چرخش چشم راحت تر انجام شود، در نتیجه آشپزخانه خلوت تر و بزرگتری داشته باشید!

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۹٫ارتفاع سقف را بلندتر کنید.

 

چشم را به سمت بالا هدایت کنید! استفاده از خطاهای بصری جز راهکارهای اساسی است که برای طراحی متناسب انجام میشود. اگر از کاغذ دیواری و یا چوب های عمودی در آشپزخانه استفاده کنید به گونه ای که چشم را به سمت سقف هدایت کند، ارتفاع دیوار آشپزخانه بیشتر به نظر می آید. سقف های چوبی با خطوط افقی می تواند ارتفاع را بیشتر کند! البته در نظر داشته باشید اگر چنین دیوار و سقفی را بریا آشپزخانه خود انتخاب می کنید، باید به مورد ۸ و ۵ خیلی دقت کنید!

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه :

۱۰٫پنجره های خود را دوست داشته باشید!

 

اگر از رنگ های تیره یا روشن در فضای خود استفاده کرده اید، نور می تواند در هر دو شرایط به بزرگتر نشان دان فضا کمک کند. قاب هایی با کمترین خطوط را برای پنجره انتخاب کنید و اجازه دهید خورشید وارد آشپزخانه تان شود! این کار باعث می شود افق دیدتان بیشتر شود و بیرون از پنجره نیز جزیی از آشپزخانه محسوب شود!

 

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *